رفتن به مطلب
goto847

برخی از علل رد ویزا

پست‌های پیشنهاد شده

[b]رد ویزا[/b] سفارتخانه‌ها ممکن است به دلایل مختلف از صدور ویزا برای متقاضی امتناع ورزند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: تقلب متقاضی در تنظیم فرم درخواست یا ارائه نادرست آن؛ داشتن سابقه کیفری یا اتهام کیفری در دست بررسی؛ تلقی شدن متقاضی به عنوان تهدید برای امنیت ملی کشور مورد نظر؛ عدم توانایی متقاضی در اثبات وجود وابستگی شدید در کشور محل اقامت فعلی؛ قصد متقاضی برای اقامت یا کار دائم در کشور مورد نظر (در صورتی که تقاضای وی برای ویزای مهاجرت یا ویزای کار نبوده باشد)؛ نداشتن دلیل موجه و منطقی برای سفر؛ نداشتن وسیله امرار معاش مشخص و معین؛ نداشتن برنامه سفر مشخص (مثلاً حمل و نقل و محل اسکان) در کشور مقصد؛ نداشتن بیمه سلامت/سفر معتبر در کشور مقصد یا برای مدت زمان اقامت در کشور مقصد؛ نداشتن شخصیت اخلاقی مناسب؛ کوتاه بودن بیش از اندازه فرصت متقاضی برای گرفتن ویزا؛ رد شدن درخواست‌های قبلی متقاضی برای ویزا و عدم توانایی وی در اثبات این که دلایل رد ویزا دیگر وجود ندارند؛ شهروند بودن در کشوری که کشور مقصد روابطی ضعیفی با آن دارد یا اصلاً رابطه ندارد؛ داشتن بیماری‌های واگیردار (مانند سل)؛ داشتن تخلفات ویزایی یا مهاجرتی در گذشته؛ داشتن پاسپورتی که تاریخ انقضای آن بسیار نزدیک است؛ عدم استفاده از ویزای صادره قبلی بدون دلیل موجه (مثلاً لغو سفر به دلیل مشکلات خانوادگی)؛ عدم توانایی در ارائه شواهدی که نشان‌دهنده قصد متقاضی به برگشت به کشور خودش باشد (در مورد غیرمهاجران). منبع: فصل‌نامه خبری، آموزشی، پژوهشی، تحلیلی، اطلاع‌رسانی پیام مترجمان رسمی / شماره 13 و 14 - بهار و تابستان 1391 نویسنده: فرانک فرازی- کارشناس مترجمی زبان انگلیسی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت‌های دیگر
مرسی. ولی من این مواردو رعایت کرده بودم ولی در نهایت ویزای من رد شد.من نگار هستم از تهران. اگه میشه کسی راهمایی کنه[url=http://gowebsite.ir].[/url] مرسی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت‌های دیگر