رفتن به مطلب
goto847

معادل سازی مدارک تحصیلی متقاضیان تخصصی فدرال

پست‌های پیشنهاد شده

اداره مهاجرت و شهرونـدی کانادا (CIC) اعلام نمـوده که با بازگشـایی برنامه تخصـصی فدرال در ۴ می ارزیابی مدارک الزامی بـوده و در سیـستم جـدید ، مـدارک تحصیـلی دانشگاهی متقاضیان بایـد توســط سازمانی در کانادا ارزیابی و امتیاز تحصیلات تنها در صورتی به متقاضیان داده می شود که مدارک تحصیلی آنها معادل سازی شده باشد. این ارزیابی که باید قبل از ارسال پرونده به اداره مهاجرت، تکمیل شود، با هدف کمک به تازه واردان برای شـروع بهتر و ورود سریعـتر به بازار کار کانـادا طراحی شده است. اسامی چهار سازمانی که از طرف اداره مهاجرت و شهروندی کانادا مجوز معادل سـازی مدرک متقاضیان را دارند نیز اعلام شده است.

فرایند معادل سازی مدارک تحصیلی جهت تعیین صحت مدارک تحصیلی خارجی و ارزش این مدارک نسبت به مدارک کانادایی طراحی شده است و می توانـد به متقاضی کمـک کند تا درک واقع بیـنانه تری از اعتبار مدرک تحصیلی خارجی خود در کانادا داشته باشد. متقاضیانی که قصد اقدام از طریـق گروه حـرفه و تخصصی فـدرال را دارند می تواننـد از همین الان نسبت به ارزیابی مدارک تحصیلیشان اقدام نماینـد.

در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۳، ۴ سازمان توسط وزیر اداره مهاجرت، جهت تهیه گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی برای متقاضیان مهاجرت تعیین شده اند که در زیر اسامی این سازمان ها را مشاهده می نمایید:

 

Comparative Education Service
International Credential Assessment Service of Canada
World Education Services
Medical Council of Canada

اداره مهاجرت کانادا تنها ارزیابی هایی را خواهد پذیرفت که توسط این سازمانها و بعد از تاریخ ۱۷ آوریل تهیه شده اند. این به این معنا خواهد بود که اگر فردی قبل از ۱۷ آوریل نسبت به ارزیابی مدارک تحصـیلی اقدام نموده و نتیجه ارزیابی را از سازمان مخصوص معادل سازی مدارک دریافت کرده، نمی تواند از این گزارش استقاده و باید مجددا نسبت به ارزیابی مدرک تحصیلی اقدام نماید.

منبع: westpass.ca

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت‌های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×