رفتن به مطلب
goto847

تحصیل در امارات متحده عربی

پست‌های پیشنهاد شده

كالج امریكائی دبی AMERICAN COLLEGE OF DUBAI كالج امریكائی دبی یك مؤسسه تحصیلی- آموزشی غیر انتفاعی حقوقی و وابسته به دانشگاه نیوهمشایر امریكا است كه در حال حاضر تحت لیسانس وزارت علوم در آمریكا واقع و مشغول فعالیت می‌باشد. این مركز شعباتی نیز در هند، سریلانكا و مالزی دارد. این مركز سطوح و مقاطع دانشگاهی آمریكا و گواهینامه‌های معتـبر این مقـاطع با همـكاری دانشگاه نیوهمشـایر، دانشـگاه آمریكایی فلوریـدا و دانشـگاه نیویورك در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و همچنین آنان را در انتقال این مقاطع و واحدها به دانشگاهها یا مؤسسات آمریكا و كانادا یاری می‌دهد. ACD(كالج امریكائی دبی) در دبی به منزله دروازه و پلی است برای دانشجویانی كه قصد انتقال واحدهای درسی یا مقطع خود به آمریكا، كانادا، انگلیس، استرالیا، نیوزلـند و ایرلند را دارنـد و یا بـرای آنـهایی كـه می‌خواهند بعضی واحدهای درسی آمریكایی را در امارات دریافت نمایند. اكثر دانشجویان پس از طی 2 تا 3 سال در كالج دبی، باقیمانده واحدهای درسی خود را به دانشگاههای آمریكا، كانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و ایرلند منتقل می‌كنند تا از آن طریق گواهینامه‌های معتـبری در زمینه‌های مختلف بازرگانی، مهندسی، علوم كامپیوتر، حقوق قضایی، پزشكی و نظایر آن را دریافت نمایند و در هر صورت اكثـر این دانشـجویان برای تكمیـل مقاطع خود به كانادا، آمریكا، انگلسـتان، استرالیـا، نیوزیلند و ایرلند یا دانشگاههای آمریكایی در امارات منتقل می‌شوند. مقاطع تحصیلی زیر در دبی قابل تكمیل می‌باشند:

1- لیسانس هنرهای آزاد

2- لیسانس بازرگانی و تجارت عمومی

3- لیسانس مدیریت سیستمهای اطلاعاتی

4- لیسانس مهندسی كامپیوتر (1 سال در دانشگاه فلوریدا –آمریكا) تمام این مقاطع غیر از مورد آخر در دانشگاه نیویورك (كالج ریجنتس) مؤسسه‌ای كه توسط شورای كالج‌ها و دانشگاههای خاورمیانه به رسمیت شناخته شده است ارائه می‌گردند. درصد بالایی از رشته‌های مقطع لیسانس در بسیاری از مؤسسات درجه یك برای مقطع دكترا پذیرفته می‌شوند. پذیرش: فارغ‌التحصیلان تمام سیستمهای تحصیلی باید دوازدهمین پایه در مقطع متوسطه را با نمره مناسب گذرانده باشند و در صورتیكه در پایه‌های پایین‌تر مشغول به تحصیلند و هنوز گواهینامه پایان مقطع متوسطه را كسب نكرده‌اند می‌توانند با شركت در آزمون (General Educational Development)GEDشركت و در صورت موفقیت مدرك معادل مقطع متوسطه را دریافت و برای ثبت‌نام در دانشگاه اقدام نمایند. توجه: تمام متقاضیان باید برای ابراز توانایی و مهارت خود در زبان انگلیسی در آزمون ویژه‌ای در مركز آموزشی شركت‌ كنند و در صورت عدم كسب حد نصاب نمره قبولی در كالج زبان آموزش ببینند. تسهیلات: این مركز آموزشی در سال1990 بنا شده و تا به امروز بیش از 1900 دانشجو را به آمریكا و كانادا انتقال داده است. در سال1998 این مركز به كمپ كوچكی در منطقه «قرهود» دبی منتقل شده است. تسهیلات این مركز شامل: اتاق های كنفرانس و سخنرانی، كتابخانه الكترونیكی با باندهای صدای 25000، مركز كامپیوتر، اتاق كنفرانس ویدئویی، اتاق منابع و مآخذ، تئاتر، كافه تریا، سالن استراحت، مجموعه ورزشی و امكانـات تفریحـی می‌باشد.

این مركز كادر آموزشی خود را از امارات و خارج تشكیل می‌دهد. شماری از اساتید مهمان واحدهای معینی را در كمـپ تدریـس می‌كنـند و تمـام این اعضاء بایـد به انجـمن كالج «بـروارد»، دانشـگاه «فلوریـدا» و « نیوهمشایر» (آمریكا) كه مسئول واحدهای ارائه‌شده در مركز هستند معرفی شوند. تقاضا و پذیرش:

1- متقاضیان باید فرم مربوطه را تكمیل و ارائه دهند.

2- فرم مخصوص تقاضا را باید از اداره پذیرش یا گروه بین المللی كادی دریافت كنند.

3-به همراه فرم تكمیل شده، متقاضیان باید مبلغ 200 درهم غیر قابل برگشت را نیز ارائه دهند.

4- متقاضیان باید فرم مربوطه را تكمیل و ارائه دهند.

5- فرم مخصوص تقاضا را باید از اداره پذیرش دریافت كنند.

6- به همراه فرم تكمیل‌شده متقاضیان باید مبلغ 200درهم غیر قابل برگشت را نیز ارائه دهند.

هزینه‌های كالج آمریكائی دبی: شهریه 5 درس برای ترم پائیز و زمستان (تمام‌وقت) 11000 درهم شهریه برای هر درس ترم پائیز و زمستان (پاره‌وقت) 2400 درهم شهریه دو ترم كلاسهای زبان + كتاب و مواد درسی (پائیز و زمستان) 22800 درهم شهریه 4 درس برای ترم تابستان 8000 درهم شهریه برای هر واحد درسی ترم تابستان (پاره‌وقت) 710 درهم شهریه دو ترم كلاسهای زبان + كتاب و مواد درسی (ترم تابستان) 16800 درهم هزینة ویزای اقامت 1250 درهم صدور پذیرش 200 درهم ودیعه (قابل برگشت) 1000 درهم مدارك مورد نیاز:

1- 10 قطعه عكس

2- ترجمة ریز نمرات دبیرستان و گواهی دیپلم

3- ترجمة ریز نمرات پیش دانشگاهی و گواهی پیش دانشگاهی

4- تكمیل فرمهای دانشگاه 5- اصل و كپی پاسپورت

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت‌های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×